Кожен виїзд на природу асоціюється з таким поняттям, як «шашлик». Тому переносні мангали незамінні у разі. Чудовий варіант для пікніка та нечастого використання – компактна та розбірна модель. Він легкий і, як правило, укладається у зручний футляр.

Класична модель із жаростійкого металу має просту конструкцію. Це жаровня, на вигляд схожа на ящик прямокутної форми, розташована на підставі, виконаному у вигляді ніжок. У нижній частині є отвори для вентиляції. У верхній частині стін часто роблять спеціальні прорізи для шампурів.

Ідеальний варіант - складаний мангал зі знімними ніжками, що дуже зручно для подорожей на природу.

На які параметри та конструктивні особливості необхідно звертати увагу при виборі похідного мангалу?
Розбірні моделі представлені у вигляді комплектів з окремих елементів та кріплень, а доладні – у вигляді вже скріплених один з одним всіх цих елементів. Їх потрібно правильно скласти та закріпити. Чим менше точок складання – тим надійніший пристрій.

Тривалість терміну експлуатації, надійність, легкість та якість, які важливі у конкретному випадку, залежать від товщини металу. Оптимальна товщина матеріалу має становити не менше 3 мм. Для вилазок на природу випускаються розбірні апарати із жаростійкої сталі з товщиною матеріалу близько 1 мм.

Мангали з тоншого металу мають невелику масу, легко переміщаються, але досить швидко прогорають. Користуватися дровами у таких моделях неприпустимо, оскільки сильний жар деформує метал. Необхідно мати запас вугілля.

Якість продукту, що готується, економія палива і часу приготування безпосередньо залежать від параметрів виробу.

Основне завдання мангалу – утримувати жар від вугілля та підтримувати тління вугілля якомога довше
Ширина мангала повинна трохи поступатися довжині шампура - зазвичай це 30-40 см. А ось довжина визначається, виходячи з кількості задіяних шампурів. Для колективу з 3-4 чоловік необхідна довжина мангалу становитиме 65-85 см. За кількістю прорізів розташування шампурів визначається ємність мангалу: на 6, 8, 10 і більше шампурів.

Обсяг необхідного вугілля та смак самого шашлику залежать від глибини мангалу. На думку фахівців, тільки при глибині 15-20 см забезпечується необхідна відстань між продуктом і розпеченим вугіллям – близько 8-10 см. Тільки так можна отримати відмінний результат: соковите, якісно прожарене м'ясо з апетитною тонкою скоринкою.

Чавунний мангал надійніший за сталевий, елементи конструкції не деформуються під впливом жару, довговічний, стійкий до корозії, чудово утримує тепло. Але має значну вагу, повільно прогрівається і не витримує різкого перепаду температур – елементи жаровні можуть тріснути.

На вибір пропонуються конструкції як з готовою жаровнею, стінки якої з'єднані, так і розбірні моделі, що легко збираються. Мангал може бути доповнений гратами для барбекю або варильною панеллю для розміщення казана.