Кількість
|
Вартість
|
||
|
У сучасному світі камін не розглядається як основне джерело тепла і масивний елемент вітальні. Технічні характеристики і габарити пристосування постійно удосконалюються. У спеціалізованих магазинах представлені полегшені конструкції, які підходять для будь-яких приміщень житлового будинку. Електричний камін , обрамлений в стильний портал, красиво виглядає в спальні, залі або холі.
При оформленні інтер'єру вітальні заміського будинку дизайнери все частіше роблять акцент на камін. Цей вид домашнього вогнища створює затишну атмосферу, дає можливість розслабитися і зігрітися біля джерела відкритого вогню.
Але в маленьких приміщеннях і квартирах без димоходу такий варіант реалізувати не вийде.
Якщо у вас заміський будинок, приватна садиба чи дача, ви напевне хоч раз в житті задумувались про те, аби купити топку чи піч буржуйку. Адже камін з топкою або піч на дровах не тільки стане джерелом тепла у вашому домі, а й його серцем, біля якого вся сім’я збиратиметься холодними зимовими вечорами.
Але як тільки діло доходить до пошуку ідеального каміна, одразу ж виникає питання: а що краще: традиційний камін чи піч на дровах?
Чим відрізняються піч і камін
Власне камін (топка і портал) і піч-камін - це два різних опалювальних пристрої зі схожим принципом роботи і типом опалення. І камін, і піч, опалюються дровами, бувають конвекційного типу або з водяною сорочкою. Проте відмінностей між ними так само багато - починаючи з монтажу і закінчуючи дизайном. Спосіб опалення і енергоефективність печей і топок. Коли мова йде про каміни з закритою топкою і печі-каміни, то визначити, хто з них буде більш потужним і енергоефективним може бути нелегко. Вони розтоплюються дровами чи пелетами. В обох випадках, ККД буде високим, оскільки приміщення нагрівається не тільки за рахунок безпосереднього спалювання дров, а й від нагрітих стінок топки чи печі і стінок димоходу.І піч камін, і топки для камінів здатні обігріти не тільки приміщення, в якому розташовані, а й суміжні кімнати. Сучасні моделі печей і камінних топок потужні, швидко нагріваються і довго зберігають тепло.
То в чому ж тоді різниця?
Основна різниця печей і камінів полягає не так в способі опалення, як в його тривалості. Тож коли думаєте, що вибрати: піч чи камін, дайте собі відповідь на запитання - а наскільки часто ви хочете експлуатувати конструкцію.Камінні топки на дровах розраховані на тривале і безперервне горіння. Вони використовуються як основне джерело тепла і забезпечують багатогодинну роботу від одного завантаження дров, а завдяки розведенню тепла по всьому будинку, здатні обігріти площу до 250 м.кв. Камін тривалого горіння стане ідеальним варіантом для будинку з постійним проживанням. Достатньо один раз розтопити топку і вона тішитиме вас теплом впродовж багатьох годин безперервної роботи. ККД такої топки становить 70 - 80%.
Якщо ви хочете купити топку або піч для дачі, то краще зупиніться на моделях без функції тривалого горіння. Піч камін вибирають в основному як додаткове джерело тепла і лише для періодичного використання — для дачі, заміського котеджу чи просто для будинків, розташованих в помірному кліматі без суворих зим, коли камін доведеться розпалювати не так часто. Тож купити піч камін для дому — ідеальне рішення для тих, хто не планує використовувати його постійно. Площа обігріву в камінній топці і печі. Основний параметр будь-якого опалювального приладу — це його потужність і, відповідно, здатність обігріти конкретну площу приміщення.
Сучасні камінні топки не відстають від печей.
Їхня потужність розраховується за тією ж формулою. Максимально обігріти камінна топка зможе до до 250 м2, а от піч - до 130 - 180 м2. Тож для опалення великого будинку більш раціональним буде купити камінну топку. Особливості конструкції печі-каміну і каміна. Сучасні печі і каміни далекі від того, якими їх малює наша уява. Це вже не цегляні конструкції з лежанкою і отвором для випікання хліба, як в старовинних українських хатах. Сучасна піч-камін складається з камери згорання, покритої захисними ізоляційними матеріалами, і чавунних або сталевих стінок корпусу, які накопичують тепло. Продукти згорання виводяться через димохід. Сучасний камін на дровах — це сукупність камінної топки і порталу. В сталевій або чавунній топці для каміна відбувається згорання дров. Під’єднується топка до димоходу і, як правило, вмонтовується в стіну.
Конструкція сучасної топки для каміна містить:
- Камеру горіння (виготовлена з чавуну або сталі);
- Вихід димохідної труби;
- Дефлектор (дозволяє утримувати вихід температури димових газів і направляти її в приміщення, а не безпосередньо в димохідну трубу);
- Скляні дверцята;
- Зольник (скринька для збору золи і попелу);
- Вентиляційні решітки;
- Зольник (скринька для збору золи і попелу);
- Вентиляційні решітки.
Окремо камінну топку облицьовують — тобто монтують до неї камінний портал з каменю, кахелю, гіпсу чи мармуру. Деякі моделі печей і топок для камінів можуть також мати водяну сорочку — накопичувальний бак для води, в якому вона нагріватиметься і проводитиметься по всьому будинку (батареї, тепла підлога, гаряча вода).
Монтаж і розміщення печі і топки для каміна
Мабуть, найбільша різниця між піччю та топкою для каміна полягає саме в їх монтажі та способі розміщення в будинку. Топка для каміна вмонтовується в пряму (топка з прямим склом) або кутову стіну (кутовий камін). При цьому потрібно забезпечити максимальну пожежну безпеку — подбати про теплоізоляцію стін і підставку для камінної топки.
В якості теплоізоляційного матеріалу оптимально вибирати вату, в основу якої входить базальт. Іншими словами, перед початком монтажу самої топки, спершу слід підготувати для неї спеціальну нішу з постаментом в стіні. Крім того, необхідно заздалегідь подбати і про димохід. Завершальним етапом є декоративне облицювання і встановлення порталу для топки. Монтаж печі-каміну значно простіший, та й розміщувати її можна будь-де (головне забезпечити вихід до димоходу і теплоізоляцію та пожежну безпеку).
Конструкція може розташовуватися в центрі приміщення, в кутку або біля стіни. При цьому потрібно враховувати габарити і конструкцію печі, площу кімнати і її планування. Місце виходу димоходу при цьому — головний фактор.Сучасний дизайн печей на дровах не потребує додаткового облицювання, тож на установці печі можна зекономити не тільки час, а й гроші і, що важливо для невеликих приміщень — простір. Дизайн печей і камінівНе малу роль при виборі печі чи каміну для покупця відіграє саме зовнішній вигляд. Адже те, як впишеться в інтер’єр майбутній опалювальний пристрій для більшості відіграватиме вирішальну роль в рішенні купити камін чи піч. Іноземні та вітчизняні виробники печей і топок на дровах не обмежують себе стандартними рішеннями. Знайти і купити камінну топку чи піч можна для будь-якого приміщення і в будь-якому стилі: від класики до модерну.І топки, і печі можуть бути з прямим або кутовим склом, тристоронніми або тунельними.
Як правило, в топки для каміна більший огляд вогню, зате піч буржуйку встановити можна будь-де, навіть по центру кімнати.
Якщо ви любитель класики — вам відмінно підійде варіант каміна з класичним порталом з мармуру чи каменю. Можете купити камінну топку з прямим склом, камін тристоронній чи камін кутовий. Якщо ж любите експериментувати і не боїтеся викликів сучасності - можете сміливо купити піч авангардну. Ще одна важлива деталь щодо інтер’єру — це те, що для печі на дровах потрібно менше місця, вона компактніша і не займе багато вільного простору, чого не скажеш про масивні камінні портали для топок. Ціни на печі та камінні топкиЩе один важливий критерій для тих, хто хоче купити топку для каміна або піч — це ціна.
На вартість опалювальних приладів на дровах впливає багато факторів: виробник, матеріали, розміри, потужність, дизайн, наявність шибера, дефлектора, водяного контуру тощо. Ціна камінної топки, як правило, вища, ніж ціна печі-каміну.
Зумовлено це тим, що сама конструкція топки складніша і масивніша.
Втім, можна знайти і економ-варіанти, тож думати, що купити топку недорого нереально буде помилковим. З усім тим, купуючи топку, вам слід врахувати, що доведеться також купити димохід, комплектуючі деталі і портал до неї.Купити піч-камін недорого простіше. Адже для печі не потрібно жодних поталів і комплектуючих деталей, окрім димоходу.