Правило експлуатації тандира у зимовий період
Незважаючи на те, що Україна перебуває в Європі, взимку бувають періоди із досить сильними морозами. Зазвичай це січень та лютий, коли мороз може досягати 30 градусів. Як і будь-які інші пристрої, які експлуатуються на свіжому повітрі, тандири вимагають враховувати перепади температур. Це пов'язано з тим, що шамотна глина, яка використовується для виготовлення, має властивість розширюватись та стискатися залежно від температури.

Для того, щоб тандир не руйнувався, до складу глини додають спеціальні волокна, які грають роль арматури. Крім того, зовні тандир стягують сталевими поясами, які разом з вертикальними сталевими прутами, що стягують, утворюють міцний металевий зовнішній каркас, який захищає тандир від розтріскування. Взимку, коли на вулиці температура нижче -10 ° С слід убезпечити тандир від теплового удару - перегрів тіла, що виникає при тривалому впливі високих температур. У зимовий період різниця між температурою зовні і всередині тандира значно більша, ніж у теплу пору року і корпус виробу зазнає більшого стресу. Тому процес розпалювання слід робити поступовим, щоб не було термоудару.

Для цього використовують невеликі тріски і в невеликій кількості, тим самим збільшуючи час розпалювання. Залежно від величини морозу на вулиці, розігрів може тривати до 2-х годин. І лише після прогріву можна приступати до розпалу, додаючи у вогонь поліна.

Після використання, тандир варто накривати спеціальним захисним чохлом, для захисту від вологи, пилу та бруду (Особливо осінньо - зимовий час).