Піч-буржуйка - це компактна металева споруда, створена для внутрішнього обігріву. Крім того, піч розміщена в заломці димару (шибер). Шибер виконує функції регулятора тяги, тобто виступає в ролі регуляції. Повертаючи ручку шилера, можна збільшувати або зменшувати тиск димового каналу і таким чином контролювати інтенсивність горіння в топці. Стандартна засувка для димару стала перекривати дах димового каналу на 85 відсотків.

Цей відсоток є оптимальним для ефективного виведення чадних газів. Інша особливість пічки полягає в тому, що вона дуже щільно прилягає до корпусу. Це забезпечує відновлювальний вклад 200 міліграмів, які запобігають підсощам повітря.  Температура печених газів повинна забезпечити достатній запас тяги, але для цього потрібно добре розташувати головок димової труби. Він не повинен попадати в зони підвищеного тиску, а краще його взагалі  вивести вище бочка даху.

Нагрівання повітря відбувається в камері між топкою та корпусом печі, яка продувається вентилятором. Щоб уникнути виходу з ладу вентилятора, забороняється його кріплення безпосередньо до вхідного патрубка печі. Для цього слід використовувати металеву гофровану трубу і вентилятор необхідно розташовувати нижче за топку на відстані менше 1м.

 

Власники дач, гаражів, нерідко відчувають великі складнощі з опаленням. Тим більше, коли людина постійно живе на дачі або знаходиться там довгий час, то обов’язково потрібно задуматися про добре організованому опаленні. Що стосується дров’яної буржуйки, то це не найкращий варіант, в тому випадку, якщо йдеться про найпростішої конструкції. Але, на сьогоднішній день виробники пропонують багатий вибір дров’яних печей зі складними і ефективними моделями, оснащеними навіть поверхнею для варіння. Буржуйка для дачі здатна прогріти велике приміщення мінімальною кількістю дров.
Найекономічніші варіанти топляться трісками і тирсою.

  • Матеріал. Найчастіше буржуйки для дачі конструюються зі сталі, нержавіючої сталі або чавуну. Разючих відмінностей між цими матеріалами немає. Але, наприклад, чавунна піч важить значно більше сталевий, а сталева коштує значно дорожче.
    Сьогодні чавунні печі виробляються великими партіями. Вони стильні, прикрашають інтер’єр і чудово справляються зі своїми обов’язками. Топляться чавунні буржуйки дровами і твердим паливом. На них без проблем можна приготувати їжу, підігріти воду. Така піч здатна обігріти приміщення в 60 кв. м.
  • Зовнішній вигляд. На заводах майстри металу можуть виготовити справжній шедевр. Можна купити твори мистецтва з металу, сталі, чавуну. У домашніх умовах звичайно ж чавун не розплавити, тому при виготовленні буржуйки своїми руками, використовується в основному сталь.
  • Принцип спалювання дров. Існує два варіанти:
    1) класичний, розказаний вище;
    2) тривалого горіння. Тобто такі буржуйки спалюють паливо при мінімальній подачі кисню. При цьому відбувається процес тління з великим об’ємом теплової енергії. Буржуйки тривалого горіння відрізняються від класичних за будовою. Вони містять вже не одну камеру, а дві і більше. У кожній камері є канали, через які надходить повітря. Топка не потребує великої кількості кисню, на відміну від камери допалювання, де згорають чадні гази. Через цей процес виділяється багато тепла, що є додатковою енергією, що підвищує ККД печі.