Пелетні грилі: що потрібно знати перед покупкою. Пелетний гриль - це оптимальний варіант для грилера-початківця. Він не вимагає до себе особливої ​​уваги, адже досить просто завантажити пелети в бункер, виставити необхідну за рецептом температуру і вона сама підтримуватиметься, а подача палива забезпечується в автоматичному режимі. Крім того, такі грилі є універсальними в плані меню. З таким девайсом вам будуть доступні страви з класичного гриль-меню, меню для коптильні та навіть печі. Так, з деякими нюансами, але все ж таки.

В силу своєї популярності пелетні грилі викликають чимало питань навіть у досвідчених користувачів. Ця стаття створена, щоб розширити ваші пізнання та допомогти зробити вибір у покупці оптимального грилю.

Поки виробники пелетних грилів (а таких зараз більше 20) будуть говорити вам, що їх пристрої замінять все і відразу, ми копнемо трохи глибше. Багато страв, призначених для грилів і коптильниць, вам дійсно будуть доступні. Але все ж таки пелетні грилі мають більше спільного з конвекційними печами, ніж з дров'яними коптильнями.

Вентилятор розповсюджує тепло та дим з камери згоряння камерою готування.

Тобто, вам буде доступне лише приготування непрямим методом – продукти не готуватимуться прямо над вогнем. Що стосується копчення, дим від тліючих гранул просочуватиме продукти повільніше і при нижчих температурах (до 110 ° C) – так ви отримаєте більш м'який та витончений смак страв.

Що таке дерев'яні пеллети? Чи можна в грилі використовувати ті ж самі пелети, що і для пелетних котлів?
Деревні пелети - це тирса, яка була спресована під високим тиском і видавлена ​​в циліндричну форму, що на вигляд виглядає гумкою на олівці.

Для приготування їжі категорично не підходять пеллети для котлів, оскільки вони можуть бути забруднені промисловими речовинами. Використовуйте лише спеціальні гранули з гікорі, вишні, акації, мекситу, яблука, вільхи, пекана або клена. Вони не прогорають у попел і не псують зовнішній вигляд грилю після приготування їжі.

Підбирайте пелети у відповідність до продуктів. Створюйте власні мікси з різних сортів або використовуйте їх соло, щоб досягти максимально приємного аромату та смаку.

Зберігайте пелети в сухих приміщеннях, що добре провітрюються. Пам'ятайте, що волога здатна зробити навіть якісні гранули марними для грилінгу.

 Чи можна отримати підсмажені продукти на пелетному грилі?
Виробники вищого рівня подбали про те, щоб користувачеві була доступна високотемпературна смаження (до 315-380 ° C). Так пелетні грилі Weber, Broil King та деяких інших брендів пропонують три режими приготування їжі:

  • копчення при 107 °C,
  • запікання за 176 °C
  • та приготування на грилі при 315 °C та вище.

Крім того, ви можете готувати і на сковороді або планчі для отримання улюблених котлет для бургерів або соковитих стейків з хрусткою скоринкою.

Не забувайте також, що грилі на пелетах вимагають підключення до електромережі для живлення цифрового контролера, систем запалювання та подачі пелет. Для цього згодиться газовий електрогенератор, човновий або автомобільний акумулятор.

Як готувати пеллетний гриль. Гриль на пелетах – це дорого?
Звичайно, у кожного своє сприйняття поняття "дорого". Але якщо порівнювати, то ціни на пелетні грилі стартують приблизно з таких же сум, як газові, і практично завжди вони дорожчі за вугільних побратимів.

Все залежить і від вимог до пристрою: ви можете купити бюджетний портативний варіант від 17 тис. грн, базовий від 35 тис. грн або професійний за 90+ тис. грн. Якщо ви готові платити за якіснішу конструкцію, більш тривалу гарантію і першокласний сервіс, то такий пелетний гриль точно знайдеться.

Тепер про те, що стосується експлуатаційних витрат. Ціни на пелети для грилю варіюються в залежності від типу деревини та бренду та стартують від 80 грн/кг. У середньому за годину роботи гриля за низької або помірної температури спалюється близько 0,7 кг гранул. За більш високої робочої температури витрати на паливо збільшуються до двох разів.

Що можна приготувати на грилі?
Наявність пелетного гриля на вашій вуличній кухні – це величезна перевага, адже обмежень у стравах практично немає. Є лише невеликі коригування для рецептів, які потребують прямої спеки. Ви можете готувати м'ясні, рибні та овочеві страви, смажити, запікати, коптити. Від соковитих свинячих реберець до піци, від тушкованої яловичої рульки до копчених яєць – простір для експерименту.