Коли ви засолюєте м’ясо, птицю або морепродукти, ви додаєте вологу, щоб вони не пересмажилися, особливо коли їх готують на грилі або смажать. Ми всі їли щось із гриля, що було перепечене, сухе чи несмачне. Маринад — це спосіб подолати це.

Ця техніка не нова. Насправді, це давній спосіб консервування м’яса. Але більше десяти років тому маринування стало великою тенденцією. Розсол допомагає переконатися, що м’ясо, навіть якщо воно пересмажене, все одно буде вологим і ніжним.

Настав сезон гриля: перш ніж розпалити цей гриль, виділіть час на маринування.

Основний метод соління — замочування м’яса, птиці та деяких морепродуктів у сольово-водному розчині. Потім рідина потрапляє в клітини м’яса. Після початку приготування додаткова рідина нагрівається і допомагає зберегти їжу вологою.

Основна формула розсолу — змішати 1 склянку кошерної солі з 1 галоном води. Якщо ви замінюєте звичайну кухонну сіль, розріжте її навпіл і використовуйте половину склянки. Якщо хочете, замініть частину води соком або вином, а частину солі — білим або коричневим цукром. Ви також можете додати кілька гілочок трав, перець горошком, часник і навіть фрукти.

Чому засолка має значення?
Приправа надзвичайно корисна для пісних шматків м’яса та птиці — згадайте курячу грудку без кісток і свинячу корейку без кісток. Коли ви готуєте ці шматочки на грилі, вони, як правило, швидко висихають. Якщо розсолити заздалегідь, це майже гарантує, що результати будуть вологими, ароматними та ніжними.

Засолка чудово підходить для шматочків курки або цілого курчати зі шкірою і кісткою. Креветки стають пухкими, якщо їх замочити в розсолі.

Під час розсолу пам’ятайте, що менші шматочки м’яса розсолюються менше. Для морепродуктів і молюсків розсіл тримайте від 30 хвилин до двох годин. З шматочками курки плануйте принаймні дві години і до чотирьох; на цілу курку, в залежності від її розміру, цифра від трьох до шести годин. Тонкі свинячі відбивні можна замочити не більше двох годин; товсто нарізані відбивні можуть зайняти чотири години або навіть ніч.

Завжди тримайте маринад в холодильнику, стежачи за тим, щоб їжа була занурена і покрита рідиною. Закінчивши соління, дістаньте м’ясо і злийте рідину. Перед приготуванням на грилі промийте м’ясо під холодною водою. Якщо ви розсолили, скажімо, курку з шкіркою, висушіть її і покладіть курку на деко з бортиками. Поставте в холодильник на годину, щоб шкіра висохла ще більше. Це допоможе шкірі хрусткішою під час смаження.

Сьогоднішній рецепт  є гарним початком поточного літнього сезону. Це звичайний рецепт курки на грилі, незалежно від того, маринуєте тривалий час чи розсолюєте.

Курка на грилі з зеленню

Порцій: 4 / Час приготування: 20 хвилин / Загальний час: 1 година 15 хвилин (плюс час розсолу)

За бажанням розсоліть шматочки курки в 1 л. води, змішаної з ½ склянки кошерної солі і ½ склянки цукру, приблизно на 4 години в холодильнику. Через 4 години вийміть курку з розсолу, добре промийте і промокніть шкіру паперовими рушниками перед нанесенням засобу.

Рецептура по-кроково:
2 чайні ложки паприки
2 чайні ложки кошерної солі
½ чайної ложки гранульованого часнику
½ чайної ложки чорного меленого перцю
4 цілі курячі ніжки, бажано більше середнього розміру, нарізати стегенцями та гомілками або використовувати всі стегенця

Рецептура соуса:
1 склянка кетчупу
¼ склянки сидрового оцту
1 столова ложка упакованого світло-коричневого цукру (підійде закалений на голій сковороді цукор)
1 столова ложка діжонської гірчиці
2 чайні ложки гострого перцевого соусу
2 великі жмені зелені рубленой

У невеликій мисці змішайте інгредієнти для натирання. Приправте курячі стегенця та гомілки по всьому тертю.
Підготуйте гриль для прямого і непрямого приготування на середньому вогні, від 350 до 400 градусів.

У середній каструлі змішайте інгредієнти соусу. Доведіть до кипіння на середньому вогні і варіть до злегка загусання, 6-8 хвилин, періодично помішуючи. Очистіть кулінарні решітки. Готуйте курку шкірою вниз на прямому середньому вогні, максимально закривши кришку, до золотистої скоринки, 6-10 хвилин, періодично перевертаючи. Перемістіть курку на непрямий середній вогонь.
Злийте, смачного!!!